Még van előttünk vagy harminc kilométer, de ki bánja ilyen helyeken.
Ez nem egy elmosódott félresikerült kép, hanem ilyen a Tisza a reggeli párában.,
A 30-as folyamkilométertől a 25-ig végig darvakkal van teli a táj, de annyira félénkek, hogy ha csak megállunk a biciklikkel, hangos krúgatással rajokban repülnek fel. Rákattanva talán kinagyítja annyira, hogy lehet belőlük látni valamit a képen, kis gépemmel rázummolva se tudom a több száz métert behozni.
A tiszacsegei halászcsárda harmadosztályú hely, de mindig tele van, mert ilyen finom halételeket messze földön nem lehet enni. Ez az első fogás, mert a szemüvegeket itthon hagytuk.
Ez az én kedvencem, a harcsasteak. Pont a hal el van ugyan takarva, de majd én kitakarom, és nyakon öntöm a tejszínes kapormártással...nyammmm
Mikor kellő mennyiségű söröcskével lenyomattuk, és fel tudunk állni, a kompon átmegyünk a túloldalra, Ároktőnél hazafelé. Igaz, hogy az itteni marhalegelő híres a lilatönkű pereszkéről, de nem állunk meg, egyrészt mert megy az idő, meg ilyen szárazságban semmi esélyünk.
Kati öt perces csendes pihenője.
A gát menti vadvizek tele madarakkal, de nem lehet megközelíteni, még a susnyáson átverekszem magam, de a talaj olyan zsombékos, süppedős, hogy reménytelen a megközelítés.
Tizenöt hattyút számolunk meg, ez a család ilyen szép sorban, hattyúsorban. Szóval itt a világ végén megnézhetjük a Hattyúk tavát.

Ez a gyönyörű nap a horgászokat is kicsalja.
Mivel ma volt az óraállítás is, ha nem is öreg este, de bőven szürkület van, mire hazaérünk.
Van egy mondás, hogy életed ne a lélegzetvételek számával mérd, hanem azokkal a pillanatokkal, mikor elakad a lélegzeted. Ma elég sokszor elakadt....